İngiltere’nin En iyi Butik Dil Okulları

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları
İngiltere’nin En İyi Butik Okulları

Butik dil okulları dediğimizde genellikle tek merkezi bulunan ve yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilere birebir ilgi esaslı eğitim veren okullardan bahsediyoruz. İngiltere’nin En iyi Butik Dil Okulları denildiğinde akla ilk gelen, İngiltere’nin farklı şehirlerinde bulunan 10 dil okulunun oluşturduğu  The English Network (TEN) grubu oluyor elbette. The English Network okulların hepsi tek merkezli butik okul olarak yönetilmektedir. Ortak noktaları ise yurt dışında dil eğitimi almayı planlayan öğrencilere kaliteli eğitim vermek ve İngiltere’de geçirdikleri süreyi unutulmaz bir deneyim kılmak diyebiliriz. The English Network bünyesindeki okullara hızlıca göz gezdirelim ayrıca bir Danışman yardımı almak isterseniz bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İngiltere’nin En iyi Butik Dil Okulları:

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

Wimbledon School of English ( WSE)

Wimbledon School of English, Londra şehir merkezine yaklaşık 25 dakika metro mesafesinde bulunan Wimbledon bölgesinde bir okul. Wimbledon’ı tenis turnuvalarından biliyoruz. Wimbledon, aynı zamanda oldukça nezih ve güvenli bir bölge olma özelliğini koruyor. Dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalarının büyük bir çoğunluğunun Wimbledon bölgesinde olduğunu düşünürsek, bölgenin nezihliği oldukça büyük önem taşıyor. Biraz da Wimbledon School of English’den bahsedelim; WSE British Council denetlemeleri esas alınarak her yıl oluşturulan ve EL Gazette‘de yayınlanan sıralamada 10 farklı denetleme alanından 10 tam puan alarak ilk sıraya yerleşmiş ve yıllardır bu yerini korumuş bir okul. Bu noktada şunu belirtmekte fayda var; TEN bünyesinde okulların her biri bu sıralamalarda üst sırada bulunmakta. Hatta WSE 1. sırayı diğer bir The English Network okulu olan ELC Bristol ile paylaşmakta. 

WSE, tipik bir İngiliz mimarisinde butik bir dil okulu konseptinde. Okulun yemyeşil bir bahçesi ve öğrencilerin öğlen atıştırmalıklarını alabileceği, özellikle sağlıklı alternatiflerin olduğu küçük bir kafesi de var.

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

Excel English

Londra’nın Kuzeyinde bulunan Excel English, Muswell Hill bölgesinde bulunuyor. Muswell Hill Londra’da birçok dünya starının ( Kate Moss, George Micheal gibi)  yaşadığı Highgate bölgesine oldukça yakın. Londra’nın yine çok nezih bir bölgesinde bulunuyor Excel English dil okulu. Okul elbette yine butik konseptte, okula özel bir Japon bahçesi bile bulunmakta. Okulun sahibi Judy, öğrenciler ile o kadar yakından ilgileniyor ki birçoğunu isim isim biliyor. Dil eğitimine başlayan her öğrenciye Excel English kupaları veriliyor, isminin yazılması isteniyor ve okulun mutfağındaki bardaklıkta yerini alıyor. Öğrenci dil eğitimi bittikten sonra arzu ederse bardağı yanında götürebilir, Excel English’e bir hatıra bırakmak isterse de bardağını okulda bırakabiliyor. Aslında bu bile Excel English’in öğrencilerin orada geçirdikleri tecrübenin özel olmasına ne kadar önem verdiğinin bir örneği.

Excel English’in en güzel taraflarından biri okula yürüme mesafesinde tam pansiyon yurt konaklama sunması( İngiltere’de çok az okulda bulunan bir şey), aile yanı konaklamalarının ise çoğunlukla yürüme mesafesinde bulunması diyebiliriz.

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

Cambridge Academy of English

Cambridge Academy of English, İngiltere’nin en önemli üniversite şehirlerinden olan Cambridge’in Girton bölgesinde adeta mini bir kampüs diyebileceğimiz bir alanda eğitim sunuyor. Cambridge Academy of English’in yetişkin dil eğitimi kurslarını verdiği binanın yanı sıra Executive English diyebileceğimiz, profesyonel amaçlar için İngilizce dil eğitimi kurslarını da farklı bir binada veriyor. Okulun yemyeşil ağaçlar ile çevrili mini kampüsünde, aynı zamanda 18 yaş altı öğrenciler için sunulan özel dil eğitimi programları için de ayrı bir bina ayrılmış durumda. Cambridge Academy of English, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine çok çeşitli seçmeli ders programı, haftada 2 gün ‘yazma etüt dersleri’ ve haftanın 5 günü ders sonrasında 2 saat etüt programına katılma olanağı sunmakta.

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

ELC Bristol

Wimbledon School of English ile EL Gazette sıralamalarında yıllardır 1. Sırayı paylaşan diğer The English Network okulumuz, ELC Bristol.  ELC Bristol’ı İngiltere’de eğitim camiasında oldukça tanınan biri olan John ve eşi Margaret yönetiyor. John dil eğitimine başlayacak öğrencilerin ilk gününde, yani oryantasyon gününde, öğrencileri kapıda karşılama alışkanlığını edinmiş. Tüm The English Network okullarında olduğu gibi, ELC Bristol’da da yöneticiler okulda eğitim alan tüm öğrencileri tanımaya önem veriyorlar.

ELC Bristol’ın en çok dikkat çeken tarafı, okulda dil eğitimi alan öğrencilerin Bristol Üniversitesi’nin öğrenci kulüplerine katılabilmeleri. Üniversite’nin 90’a yakın spor ve kültürel faaliyetleri içeren kulüpleri var ve atmosferde bulunmak İngiltere’de dil eğitimi almaya gelmiş öğrenciler için çok değerli bir tecrübe. ELC Bristol için atlamamamız gereken noktalardan diğer de şu;  Yaz döneminde Bristol Üniversitesi’nin yurdu olan Goldney Hall ‘u öğrencilerine sunabiliyorlar. Goldney Hall, büyüleyici güzellikle bir atmosfere sahip ve birçok dizi setine ev sahipliği yapıyor. Mesela, Sherlock Holmes dizisinde Dr. Watson’ın düğününün yapıldığı o harika alan ve bahçe Goldney Hall’da bulunuyor.

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

English in Chester

English in Chester, Liverpool ve Manchester’a yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan buram buram tarih kokan bir İngiliz şehri. Şehrin farklı yerlerine dağılmış siyah- beyaz mimaride Viktorya tarzı evler var. English in Chester karşılıklı bulunan 2 binası ile öğrencilere şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta bulunan merkezlerinde eğitim veriyor. Okulun tüm hocaları oldukça deneyimli ve hemen hemen hepsi DELTA sertifikasına sahiptirler. English in Chester diğer The English Network okulları gibi EL Gazette sıralamasında üst sıralarda bulunmakta.

LSI Portsmouth

LSI Portsmouth, deniz kıyısına 10 dakika yürüme mesafesinde 8 katlı binası ile Portsmouth’un en büyük dil okulu olma özelliğini taşıyor. Sadece 18 yaş üstü öğrencileri kabul eden LSI Portsmouth, IELTS hazırlıkta oldukça iddialı hatta IELTS eğitmenlerinden biri dünyada geniş kitlelerce kabul edilen ve başarılı görülen bir IELTS Hazırlık kitabı da yazmış. Okul kendi bünyesinde Executive Courses dediğimiz profesyonel amaçlar için İngilizce dil eğitimi programları sunuyor ve okulun 2 katı bu programlar için özel olarak ayrılmış. LSI Portsmouth’da dil eğitimi alan öğrenciler arzu ederlerse Portsmouth üniversitesinin öğrenci kulüplerine de katılabiliyorlar.

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

BEET

Avrupa’nın en güzel plajlarını barındıran Bournemouth’da bulunan BEET dil okulu, aynı zamanda ITTC ismi ile İngilizce öğretmenlerine yönelik dersler de vermekte. Bournemouth’daki diğer okullara kıyasla çok canlı bir sosyal aktivite planlaması sunuyorlar öğrencilerine. Öğrencilerin sıcak- soğuk yemek bulabilecekleri oldukça büyük bir kafeteryası da bulunuyor BEET dil okulunda. BEET’de dil eğitimi alan öğrenciler ITTC bünyesinde ‘Teacher Training’ programlarına katılan öğretmenlerden ücretsiz dersler de alabiliyorlar.

ELC Brighton & ELC Eastbourne:

Bu iki okulu birlikte incelememizin amacı ikisinin de aynı vakıf tarafından yönetiliyor olması. Eastbourne’da bulunan ELC Eastbourne 1936 yılında kurulan İngiltere’nin en eski okulu olma özelliğini taşıyor. Sakin, güvenli ve tipik bir Güney İngiliz şehri olan Eastbourne, İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin şehrin yerlileri ile iç içe vakit geçirebilecekleri bir şehir.

ELC Brighton dil okulu ise denize 5 dakika yürüme mesafesinde harika bir mimariye sahip bir okul. Okul aslında iki bitişik binadan oluşuyor; binalardan biri modernize edilmiş, diğeri ise özgün ve tarihi mimarisini korumuş. Bina içerisinde bir zamanlar ünlü İngiliz besteci Andrew Webber’e ait olduğu söylenen ve tarihi eser niteliğinde bir tablo da bulunmakta ve özenle saklanmakta. Öğrenciler burada, modern mimarinin rahatlığını ve tarihi mimarinin büyüleyiciliğini tecrübe edebiliyorlar.

İngiltere'nin-En-iyi-Butik-Dil-Okulları

Torquay International School:

Torquay International School ( TIS) ünlü yazar Agatha Christie’nin ömrünün büyük bir kısmını geçirdiği, yemyeşil ve harika manzaraların bulunduğu Torquay şehrinde bulunuyor.  Torquay şehri özellikle yaz aylarında oldukça güneşli ve ılıman bir şehir. Torquay International School, Torquay şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. İş İngilizcesi ve 30 yaş üstü programlarda da oldukça başarılı bir dil okulu. Dil okulunun sunduğu aile yanı konaklamalarının çoğunluğu yürüme mesafesinde bulunmakta. Aynı zamanda aile yanı konaklamaların öğrenci memnuniyetinin de çok yüksek olduğunu belirtmek gerek.

Ayrıca yurtdışında dil okulu tercih ederken dikkat etmeniz gereken 10 şey adlı makalemizi okumadan geçmeyin. İngiltere’nin En iyi Butik Dil Okulları nı tercih ederken dikkat etmeniz gereken püf noktaları detaylı bir şekilde anlattık.

Tüm İngiltere dil okullarına göz atmak istiyorsanız web sitemizi ziyaret ediniz.