Kanada’da Dil Eğitimi

Yurtdışında Dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında olan Kanada, özellikle Toronto ve Vancouver ‘da dil okulu seçenekleri ile öne çıkıyor. Kanada refah düzeyi yüksek, güvenli, mutlu insanların yaşadığı ideal bir ülke. Kanadalı kavramı da yerlilerden sonra pek oturmamış, dünyanın dört yanından farklı milletlere kucak açmışlar. Vancouver ve Toronto’yu en yaşanılası şehirler arasında ilk 10 sıralamasında görüyoruz. Hal böyle olunca Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında geliyor.

Toronto’da Dil Eğitimi

Yurtdışında Dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında olan Kanada, özellikle Toronto ve Vancouver ‘da dil okulu seçenekleri ile öne çıkıyor. Toronto
Toronto

Toronto, oldukça gelişmiş bir şehir, merkezinde ilerlerken birbirinden değişik mimariye sahip gökdelenler size dünyanın gelişmiş kozmopolitlerinden birinde olduğunuzu hissettiriyor. Toronto aynı zamanda dünyada bu kadar çok farklı kültürü barındırırken, aynı zamanda da bu kadar güvenli bir şehir olmasıyla fark yaratıyor. Çok kültürlü toplumlar bize dil eğitimimiz esnasında paha biçilmez deneyimler de sunar. Toronto bu deneyimleri edinebilmeniz için ideal bir şehir.

Vancouver’da Dil Eğitimi

Vancouver şehri, Toronto’ya göre kesinlikle daha sakin. İnsanları son derece kibar ve yardımsever
Vancouver

Vancouver şehri, Toronto’ya göre kesinlikle daha sakin. İnsanları son derece kibar ve yardımsever. Sigara kullanımı yok denebilecek kadar az. Ana caddeler dâhil korna sesi duymak neredeyse mümkün değil. Her yaştan spor yapan insanları günün ya da akşamın her saatinde koşarken, bisiklete binerken görüyorsunuz. Vancouver şehir merkezinin neredeyse tamamını saran Stanley Park şehrin yemyeşil can damarı. Doğa sporları için ise uzakları aramanıza gerek yok. Hollywood ve Newyork’dan sonra film endüstrisinin en bilinen şehri.

Dil Okuılu Tecihleriniz İçin

Toronto dil okulları ve Vancouver dil okulları dediğimizde aklımıza gelen okullar için ILAC, ILSC, Kaplan, EC ve ELS diyebiliriz. Bu okulların hem Toronto’da hem de Vancouver ’da şubeleri mevcut. Genellikle öğrenciler hangi şehirde daha iyi eğitim alırım diye sorarlar. Okulların eğitim kalitesi şehre göre değişmez. Bir şehirden beklentinize göre doğru şehri seçebilirsiniz. Toronto iklim olarak Vancouver’dan daha soğuk, Vancouver ise daha ılık ve yağışlıdır. Toronto şehrini İstanbul, Vancouver şehrini ise İzmir ile eşleştirebilirsiniz.

ILAC

Eğer Kanada dil okullarını belirgin özellikleriyle incelemek gerekirse; Kanadalı dil okulumuz ILAC, iki şehirde de birbirine kısa mesafelerde binalarıyla Kanada’nın ödüllü kaliteli dil okullarından bir tanesidir. ILAC, dil okulları, kaliteli eğitiminin yani sıra ders dışı saatlerde de organize ettiği aktivitelerle tanınmıştır. ILAC okullarında en az ders sayısı haftada 30’dur. ILAC dil okulları aynı zamanda dil eğitimi sonrası ILAC College ya da diğer kolejlere yerleşmek isteyen öğrencilere ücretsiz danışmanlık yapar.

ILSC

ILSC dil okulları kaliteli eğitim ve uygun fiyatları ile öne çıkan bir seçenektir. ILSC dil okulları hem Vancouver hem de Toronto’da aynı gruba bağlı Greystone College ile eğitimlerini bütünleştirirler. Yine dil eğitimi sonrası kolej düşünen adaylar için diploma programları da sunulur. ILSC kanada dil okulları iki şehirde de merkezi konumdadır.

Kaplan ve EC

Kaplan dil okulları ve EC dil okulları dünyanın büyük zincir okullarındandır. Bu iki okulun da eğitim kaliteleri oldukça yüksek, konumları çok tercih edilirdir. Kolej danışmanlık hizmeti verirler. Kaplan ve EC dil okullarında görüşme imkânı bulduğumuz öğrenciler eğitim kalitesinden, arkadaş çevrelerinden ve Kanada’da olmaktan oldukça mutluydular.

ELS

ELS dil okulları ile ilgili olarak da iki şehirde de öğrencilere kaliteli eğitim sunar ve yine dil eğitimi ardından devam etmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti verir. ELS dil okulları şehir merkezinde öğrencilerin eğitimlerinden sonra aktivitelerine devam etmeleri için uygun lokasyonlara kurulmuştur.

Bir Dil Okulundan Daha Fazlası

Kanada’da dil eğitimi alan öğrencilerimiz deneyimlerini paylaşırken her zaman; İngilizcelerini geliştirirken onun yanında edindikleri paha biçilmez deneyimler ve onlara kattıklarından bahsederler. Para ile satın alamayacağınız bu deneyimler, edindiğiniz kültür, bu ziyaretin amacını sadece İngilizce öğrenmekten çıkarıp size sayısız katkı sağlayacaktır. Sizin de deneyimlerinizi en kısa zamanda dinlemek için heyecanla bekliyoruz.

Anasayfamızı ziyaret ederek Dil Okulları Hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.