Malta’nın En İyi Dil Okulları

maltanın-en-iyi-dil-okulu-banner

Malta’nın en iyi Dil Okulları na geçmeden önce sizlere biraz Malta’dan ve Yurtdışı Dil Eğitiminde Neden Malta tercih edilmelidir bunlardan bahsedeceğim.

Malta, Güney Avrupa’da bulunan ve Orta Akdeniz de İtalya’nın güneyinde yer alan bir ada ülkesidir. Şövalyelerin şehri olarak bilinen ülkenin başkenti Valetta, muhteşem eserleriyle mimari tarzın en ihtişamlı örneklerini barındıran, dinamik kültür ve sanat camiası sayesinde insanı hayran bırakacak güzellikteki tarihi yapılarıyla Avrupa’nın en ilgi çekici duraklarından birisi olarak bilinmektedir ve bu yüzden 1980 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiştir.

Games of Thrones dizisiyle ünlenen ülkede, Saint. John Manastır ve Katedrali, Arkeoloji Müzesi ve Kraliçe Victoria Heykelini gezmenizi ve çok iyi korunmuş harika bir Ortaçağ şehri olan Mdina da vakit geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Uzun yıllar İngiltere sömürgesinde kalmasından dolayı İngilizce ve İngiliz Kültürü, yaşam tarzlarından dil akıcılığına, soldan akan trafiğinden hukuk sistemine kadar her alanda kendini hissettirmektedir.

Dil Okulu için neden Malta’yı Tercih Etmeliyiz?

Gün geçtikçe Malta’da dil eğitimi  için gelen öğrenciler için daha da popüler olmaya başlayan Malta’ya yaz aylarında 2 milyon turist gelmektedir. Ve bu oranın %60’ını malta’da dil okulu için gelen öğrenciler oluşturmaktadır. Malta’nın en önemli özelliği ve Türkiye’de popüler olmasının sebebi ise 30 yılı aşkın süredir eğitim veren İngilizce dil okullarıdır. 200 yıla yakın bir süre İngiltere’nin sömürgesinde kaldıktan sonra 31 Mart 1979’da bağımsızlığını kazanan ülkenin resmi dili anayasayla birlikte İngilizce ve Malta olarak kabul edilmiştir.

İngiliz Uluslar Topluluğunun eski üyelerinden biri olan Malta ‘da en önemli gelir kaynakları İngilizce dil eğitimi ve turizmden elde edilmektedir. Bu sebeple Malta hükümetinin bu iki alanda çok büyük baskı ve kontrolleri bulunmaktadır. Bu yüzden de Malta dil okullarının kaliteleri çok yüksektir ve buda yurtdışında dil eğitimi için  Malta’yı tercih etmenizi sağlayacak en önemli etkenlerden biridir. Bununla beraber, yurtdışı dil eğitiminde kolay vize imkânı.

90 günden sonraki eğitimler için haftalık maksimum 20 saat part time çalışma izni imkanı. Ekonomik anlamda en uygun dil okullarına sahip olması, dört mevsimde sıcak iklimi, misafirperver halkı, Türkiye ile benzer damak tadıdır. Vizenizle Schengen ülkelerini gezme fırsatları ile  hem eğlenerek hem de çalışma izni fırsatıyla yaşam giderlerinize ve okul ödemelerinize destek olarak İngilizceyi kusursuzca öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca Malta’ya yakın olan İtalya’ya feribotla 1.5 saatte gidebilir ve 60€ dan başlayan biletlere feribot gişesinden ulaşabilirsiniz veya Roma’ya uçakla 60-110€ bir bedel ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Malta’nın En İyi Dil Okulları

Malta Dil Okullarına göz atmak için TIKLAYINIZ.

EC

Eğer köklü ve kalite olarak kafanızda soru işareti bırakmayacak zincir bir dil okulunda eğitim almak istiyorsanız, Malta’nın en merkezi bölgesi St. Julians’ın tam kalbinde bulunan EC dil okulunu tercih edebilirsiniz. Üstün kalitede eğitim veren okul, oluşturulan tesisin modern ve konforlu oluşu, eğitim kurumuna yapılan yatırımın, kazanılan parayla doğru orantılı olması şartları gereklilikleri, konaklamaların hassasiyetle ve titiz bir şekilde dizaynı ile ISO Kalite belgesine sahip tek dil okuludur. Okulun en önemli özelliklerinden biri de genel İngilizce dışında oluşturulabilen mini gruplardır. Ayrıca 30 yaş ve üzeri öğrenciler için 30+ kursları ile genel veya iş İngilizcesi programlarında kendi yaşıtları ve diğer sınıf ortalamasına göre daha olgun bir kitleyle eğitim almaktadırlar. Ayrıca sadece EC Malta’ya özgü dalış kursunuzu aldığınız eğitimle birleştirebilir ve bununla beraber ünlü tapınaklarda tarihi bir gezi yapabilirsiniz.

ESE

Malta’nın en kaliteli dil okulu hangisidir diye bir araştırmaya girerseniz, bu şüphesiz 1996’dan bu yana öğrenci memnuniyetiyle bilinen ve 2012-2015 yılları arasında birçok ödül alan ve bunlardan birisi Malta’nın en iyi dil okulu ödülü olan ve St Julians’da bulunan, ESE’dir. Paket programlarıyla kursunuz ve konaklamanız bu okulda ekonomik anlamda uyguna gelmektedir ve konaklamalar okula yürüme mesafesinde konumlandırılmıştır. Ayrıca, IALC (International Association of Language Centres) akreditesinin Malta’daki tek üyesi olan okul, Teacher Training kursu veren ilk sertifikalı kurumdur. Bu özellikle İngilizce öğretmenleri için kaçınılmaz bir fırsat diyebiliriz. Ayrıca okul Malta’daki tek TOEIC test merkezidir ve bu sayede dil eğitimi aldıktan sonra eğer Türkiye’de özel bankalara, kurumsal şirketlere veya THY için pilot alımı başvuru yapacaksanız, ülkeye dönmeden, Yök tarafından kabul edilen ve KPDS, ÜDS eşdeğeri bulunan bu sınava direk okuldan girip işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

IELS

Eğer İngilizce eğitiminizi zengin aktiviteye sahip bir okulda gezerek almak istiyorsanız, 1985’den bu yana eğitim kalitesini hiç düşürmeden ilerleyen, Sliema bölgesinin alışveriş merkezlerine, restoranlar, ünlü sahiline ve barlara yürüme mesafesinde konumlandırılmış olan IELS dil okulunu tercih edebilirsiniz.100 sınıf kapasitesiyle Malta’daki en büyük dil okuludur ve yaz aylarında bütün sınıflar dolmaktadır. Aynı zamanda Gozo adasında da lokasyonu bulunan okul, sessiz ve rahatlatıcı ortamında eğitim almak isteyen öğrenciler için idealdir.

Linguatime

Sliema bölgesinde bulunan ve deniz kıyısında konumlandırılmış diğer okulumuz Linguatime, ferah sınıfları, güçlü akademik kadrosu ve uygun maliyet de kaliteli eğitim veren okulumuzdur. Bu okul ile yüksek kaliteye ve hedeflerinize, uygun paket programları, merkezi konumuyla öğrencilere her aradıklarını bulabilme fırsatı ve yürüme mesafesinde konforlu konaklamalarıyla birlikte ulaşabilirsiniz.

EC, ESE, IELS ve Linguatime,  Malta okul ziyaretlerimden edindiğim izlenimler, bu okulların sahip olduğu akreditasyonlar, kısaca anlatmaya çalıştığım lokasyon ve fiziksel koşullar ve en önemlisi de Malta’nın farklı dil okullarına yollamış olduğum öğrencilerimin güncel geri bildirimleri ile belirlediğim bana göre Malta’nın en iyi dil okullarıdır.

Anasayfa’ya dönmek için TIKLAYIN.