Yurtdışı Dil Eğitiminde Tercih Edilen Programlar

tercih-edilen-programlar-banner
Yurt Dışında Tercih Edilen Programlar

Yurtdışı Dil Eğitiminde Tercih Edilen Programlar ın önemi, gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en büyük etkenlerinden biri ise ,Modern dünyanın en önemli ölçütlerinin başında eğitimin geliyor olmasıdır.Yaşadığımız çağın bilgi ve teknoloji çağı olması, bunun yanında bilgiye kolay ulaşılması ,yabancı bir dile hakimiyetin dünya ile entegre olmanın temel koşulu haline gelmiştir. Özellikle ortak dil olarak kabul edilen ingilizceyi sözlü ve yazılı olarak etkin kullanabilmek bireylerin gelecekteki iş ve kariyer hedefleri için çok önemlidir.

Yurtdışı Dil Eğitiminde Tercih Edilen Programlar

Genel İngilizce;

Genel İngilizce programları öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeyi amaçlayan esnek program süresince başlangıç tarihleri bulunan kurslardır. Bu kurslar, her düzeyde dil bilen öğrencilere sunulmaktadır. Özellikle dinleme ve konuşma becerilerinin gelişimi ön plana çıkmaktadır. Sınıflar maksimum 12 kişlik olup, programı başarıyla tamamlayan öğrencilere, başarılı olduğu seviyelerde sertifika almayı hak kazanmaktadırlar. Genel İngilizce Programları okullarda ders saat sayısına göre iki farklı şekilde sunulmaktadır.

Yarı Yoğun Programlar;

Yarı Yoğun Programlar haftada 15,18 veya 20 ders saati olarak verilen günde ortalama3-4 saat arası süren öğleden önce yada öğleden sonra eğitimleri bulunan programlardır. Bu programı daha çok sosyal aktivite ve gezi odaklı düşünen öğrenciler tercih etmektedir.

Yoğun Programlar;

Yoğun Programlar haftada 25,28,30 veya 35 ders saati olarak verilen, günde ortalama 5-7 saat arası süren sabahtan-öğleden sonraya kadar süren yoğun ders içerikli programlardır. Yoğun İngilizce programları, İngilizceyi temel düzeyde başlayanlar, kısa süreli yaz okulu öğrencileri, Genel İngilizce eğitimleri ile birlikte iş ingilizce, sınav hazırlık eğitimleri gibi seçmeli dersleri almak isteyen kursiyerler ve İngilizceyi kısa zamanda öğrenme isteyen adaylar için ideal bir programdır.

TOEFL

TOEFL, Amerika ülkesinde bir yetenek belirleme sınavı olup, merkezi New Jersey Princeton’da bulunan Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) tarafından hazırlanmaktadır.

Daha çok eğitimlerini yurtdışında sürdürmek isteyen öğrencilerin özellikle (Amerika-Kanada-) gibi ülkelerde üniversite ve dengi kurumlardan kabul alabilmesi için bu sınavlardan yeterli skor almaları gerekmektedir. Bu sınavda öğrencilerin, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri test edilmektedir. Genel İngilizce programları bu 4 temel beceriyi geliştirmek için kurgulanmış olsa da, katılımcıların hedefledikleri üst düzey skorlar alabilmeleri için sınav hazırlık programlarına katılmaları tavsiye edilmektedir. Sınav hazırlık kursları öğrencilere, örnek soru tipleri, çözüm teknikleri ve mülakat teknikleri gibi konularda eğitim vermektedir.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi,“Business English” İş dünyasının profesyonelleri, kendilerini geliştirip çalıştıkları şirkette yükselmek isteyenler, işe yeni başlayanlar ve modern dünyanın rekabetçi iş ortamında yerini almak isteyen üniversite öğrencileri için mükemmel bir yurtdışında dil eğitimi programdır. Bu program sayesinde katılımcılar iş hayatları boyunca gereksinim duyacakları İngilizce kullanabilme yeteneğini kazanacak, iş yazışmaları, iş görüşmeleri, raporlama, pazar araştırmaları, sunum teknikleri gibi pek çok konuda da gerçek uygulamalar yapma imkanı bulacaklardır.

Yurtdışında iş İngilizcesi ( Business English ) programlarına katılabilmek için en az orta düzeyde İngilizce bilgisi gerekmektedir Business English programı veren yurtdışı dil okulları, katılan öğrencilerin İngilizce düzeylerine göre farklı gruplar oluşturmakta, İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere, genel İngilizce ve iş İngilizcesi içeren özel programlar uygulanmaktadır. İş İngilizcesi programları yurtdışı dil okullarında çok farklı şekillerde verilebilmektedir. Yurtdışı Dil Okulları’nda İş İngilizcesi Genel İngilizce programına ek olarak verilebildiği gibi, tam zamanlı iş İngilizcesi programları da bulunmaktadır. Bazı dil okulları sınıf yaş ortalamasının önemini dikkate alarak 25+ -30+ gibi yaş sınırlamaları getirerek iş insanlarına daha farklı bir sınıf ortamı sağlamaktadırlar.

Yurtdışı Eğitim hakkında daha fazla bilgi almak için Web Sitemizdeki formu doldurun biz sizi arayalım.

Anasayfamızı ziyaret ederek Dil Okulları Hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.