Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz Ülkeler

Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz Ülkeler şunlardır: İrlanda, Avustralya, Malta bu ülkelerde kendi harçlığını çıkartmak veya sadece deneyim kazanmak için çalışma fırsatı sunan ülkelerdir. Hem dil eğitimi almak hemde çalışmak için tek kelimeyle en mükemmel seçimler.

İrlanda

İrlanda'da dil Eğitim
İrlanda’da dil Eğitimi

İrlanda’da Dil Eğitimi için tıklayınız.

Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz Ülkelerden olan İrlanda ile başlayalım. İrlanda dil okullarında 25 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrenciler haftada yasal olarak maksimum 20 saat  çalışma izni verilir. ilk etapta garsonluk, bulaşıkçılık, kasiyerlik gibi işler kolay bulunurken, bu süreçte İngilizcenizi geliştirip daha iyi alanlarda iş bulmanız mümkün olabilecektir. İrlanda’da öğrenciye çalışma izni olarak 20 saat verilmesine karşın, alacağınız asgari saatlik ücret en az 9 Euro olarak belirlenmiştir. Aylık 700-800 Euro arası ekstra bir harçlık yaşam giderlerine veya okul ödemelerine destek olmak için oldukça tatmin edici bir meblağ olacaktır.

İş ararken jobs.ie, irishjobs.ie, monter.ie, learn4good.com, gradireland.com, localgovernment.com gibi sitelerden faydalanabilirsiniz. İrlanda’da iş bulup ekonomik anlamda kendinize destek olurken, İngilizcenizi de bu süreçte direk lokal insanlarla iş ortamında muhatap olarak daha kolay şekilde geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Avustralya

Avustralya'da dil Eğitimi
Avustralya’da dil Eğitimi

Avustralya’da Dil Eğitimi için tıklayınız.

Avustralya’ya dil eğitimi için giden öğrenciler 2 haftada 40 saat yasal çalışma hakkın sahiptirler. Avustralya, part time pek çok alanda iş bulabileceğiniz oldukça öğrenci dostu bir ülkedir. Tax File Number denilen çalışmak için gerekli olan numarayı hükümetten talep edip aldıktan sonra iş başvurularına başlayabilirsiniz. Avustralya oldukça geniş bir iş sahasına sahiptir. Restaurant, kafe ve barlarda garson, barista, bulaşıkçı, inşaat işlerinde işçilik, ardiya veya depolarda eleman, festivallerde asistanlık veya  İngilizcenizi biraz daha geliştirdikten sonra  sivil toplum örgütlerinde bağış toplayıcı olarak pek çok alanda iş bulmanız mümkündür.

Bu iş alanları okuduğunuz sırada size ekonomik olarak oldukça destek olacaktır. Asgari olarak işverenlerin en az 18 Aud ödemesi gerekmektedir. Günlük yaşam giderlerinize hatta okul ödemelerinize destek olması açısından dahi katkısı yadsınamaz derecede büyük olacaktır. İş ararken indeed.com.au, gumtree.com, seek.com gibi sitelerden faydalanabilirsiniz. Avustralya’da iş verenler karşılıklı görüşmeye ve direk işverenle gidip iletişim kurmaya önem vermektedir. Bu yüzden çoğunlukla resume olarak geçen özgeçmişinizi  bastırıp direk elden kafe, restaurant, barlara dağıtarak iş bulma olanağınız da oldukça yüksektir. Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz Ülke olan Avustralya geniş kaynaklara sahiptir.

Hem Avustralya’da dil eğitimi alırken hem de çalışma fırsatınız olması dilinizi sosyal açıdan da oldukça hızlı ve kolay geliştirmenizi sağlayacaktır. Yerli Avustralyalıların kendine has aksanları, konuşma tarzlarına da bir süre sonra aşina olacak ve İngilizceyi kapsamlı şekilde kullanabilecek seviyeye ne kadar çabuk ulaştığınıza siz bile şaşıracaksınız.

Malta

Malta'da dil Eğitimi
Malta’da dil Eğitimi

Malta’da Dil Eğitimi için tıklayınız.

Son yıllarda dil eğitiminde oldukça rağbet görmesi hem kompakt, ulaşımı kolay, Türkiye’ye yakın olması ve sıcakkanlı ada insanlarının olması  hem de diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyata  kaliteli dil eğitimi vermesi etkili  olmuştur. Bunlara ek olarak, İngilizce dil eğitimi alırken çalışma imkanı sunması da Malta’da dil eğitimi almayı çok daha cazip hale getirmiştir. Malta’da dil eğitimi almaya başladıktan 90 gün sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz Ülkeler den olan Malta’daki çalışma şekli biraz daha farklı.

Haftalık maksimum 20 saat çalışma hakkı tanıyan Malta’da  Jobplus.gov.mt sitesinden online olarak iş arama imkanı da bulunmaktadır. Genel olarak saatlik 5-7 Euro arasında değişen saatlik ücretlerle yaklaşık olarak haftalık 100, aylık 400 Euro kazanarak malta dil eğitimini sırasında çok rahat yeme içme giderlerinizi, günlük giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Genel olarak hizmet sektöründe çalışan elemanlara ihtiyaç özellikle yaz sezonu daha çok artmaktadır. Restaurant, kafe, barlarda veya turizm sektöründe iş imkanları oldukça fazladır.

İş bulduktan sonra hem Malta’da dil eğitimine devam edip  hem de çalışarak İngilizcenizi pratikle birlikte çok çabuk geliştirip dil üzerinde bir hakimiyete sahip olacaksınız. Ekonomik ve oldukça kaliteli dil eğitim için Malta seçilecek en iyi ülkelerden

Göz Atmayı Unutmayın: